آمادگی برای امتحان (4) ابزارهای مروری برای امتحانات

آمادگی برای امتحان (4) ابزارهای مروری برای امتحانات

نویسنده : جو لندزبرگر
مترجم : محمودکریمی شرودانی
منبع : راسخون


1- یک چک لیست یا فهرست مطالعه ای ایجاد کنید.
تمام مطالبی را که از شما امتحان گرفته خواهد شد، تشخیص دهید. جزوه ها، فرمول ها، مفاهیم و تکالیف نوشتنی که باید بلد باشید را فهرست کنید.
این چک لیست شما را قادر می کند مطالعه تان را به قطعات سامان دهی شده و قابل مدیریت تقسیم کنید، چیزی که به شما اجازه می دهد برنامه مروری فراگیری با حداقل اضظراب داشته باشید.
2- « نقشه ها » و یادداشت های خلاصه ایجاد کنید.
مفاهیم مهم درس و روابط آنها را به طور خلاصه نقشه برداری کنید.
یادداشت های خلاصه باید نشان دهنده ی فهرست ها و سلسله مراتب مفاهیم باشند. خلاقیت و یک چارچوب بصری و نمودار وار به شما کمک می کند تا این مفاهیم را به یاد آورید.
3- جزوه هایتان و قسمت های مهم متن را به صورت صوتی ضبط کنید بنابراین شما می توانید مطالب را با موبایل یا ام پی تری پلیر مرور کنید.
داشتن یک فایل صوتی از اطلاعات مهم، شما را وقتی در محیطی غیر علمی هستید یا دارید قدم می زنید، قادر می کند که مطالعه کنید.
4- برای تعاریف، فرمول ها یا لیست هایی که باید حفظ کنید، فلش کارت درست کنید. عناوین را در یک طرف یک کارت قرار دهید و جواب ها را در طرف دیگر. فلش کارت ها. فلش کارت ها شما را قادرمی کنند که نه تنها توانایی تان برای تشخیص اطلاعات مهم را بلکه توانایی تان در بازیابی اطلاعات از یک نشانه ی کوچک را مورد ارزیابی قرار می دهد.
توضیح : اطلاعات بالا از "چگونه دانش آموز ماهری شویم؟" از دیوید بی الیز و چگونه در کالج تحصیل کنیم" از والتر پاوک گرفته شده است.
منبع انگلیسی مقاله : Study gs.net
/ 0 نظر / 10 بازدید